Gizem Şenyurt

Gizem Şenyurt

Yarışta uyuyakalınca tarihe geçti Kas 20 2018
Fransa'nın Brittany bölgesinde yer alan St. Malo şehrinden başlayarak Karayipler'deki Guadalupe Adası'nda sona erecek şekilde Atlas Okyanusu'nu aşan Rom Yolu Yelken Yarışı (Route de Rhum) sürprizli bir sonuçla sona erdi.
Portrenizi bir robot çizsin mi? Kas 12 2018
Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük müzayede evlerinden biri olan New York'taki Christie's bir ilke ev sahipliği yaptı. İlk kez bir yapay zeka tarafından üretilen bir tablo satışa çıktı. "Sanal sanatçı", insanlar tarafından şimdiye kadar üretilen 15 bin tabloyu inceledi ve hayali bir 19. yüzyıl aristokratının portresini yaptı.
Japonya'nın bir adası kayboldu Kas 06 2018
Japonya, coğrafi açıdan oldukça ilginç bir sonbahar yaşıyor. Küresel ısınmanın da tetiklemesiyle meydana gelen tayfunlar ve kasırgalar nedeniyle Japonya'nın meşhur kiraz çiçekleri, açmaları gerekenden aylar önce açarak ülkeye kıştan önce baharı getirdi. Şimdi ise kuzeydeki Hokkaido kıyısında yer "alan adalardan biri ortadan kayboldu. Üstelik adanın ne zaman kaybolduğu bilinmiyor.
Hollanda dünyanın ilk cinsiyetsiz pasaportunu çıkardı Eki 22 2018
Hollandalı Leonne Zeegers (57), dünyada ilk kez cinsiyet kısmında kadın ya da erkek belirteci yerine nötr yazılı pasaportunu alan insan oldu.
Sekiz yaşındaki kız, gölden 1500 yıllık kılıç çıkardı Eki 08 2018
Dünya çapında en ünlü tarihi hikayelerden biri, İngiltere'de geçtiğine inanılan Kral Arthur efsanesidir. Hikayeye göre Kral Arthur, Excalibur isimli kılıcı saplı olduğu kayadan çekip çıkararak egemenliğini ispatlar.
Rihanna, büyükelçi oldu Eyl 23 2018
Pop müziğin kraliçesi Rihanna, memleketi Barbados tarafından "Özel ve Tam Yetkili Büyükelçi" ilan edildi. Rihanna'nın yetki alanına eğitim, turizm ve yatırım olanaklarının tanıtımı dahil oldu.
Özbekistan'da Devlet Televizyonu ile Milli Eğitim Bakanı arasında mini etek tartışması Eyl 18 2018
Özbekistan devlet televizyonlarından "Özbekistan 24 TV", geçen hafta yayınlanan bir programıyla eleştiri oklarının hedefi oldu.
Probiyotikler sandığımız kadar faydalı değil mi? Eyl 10 2018
Beslenme uzmanlarının sık sık tüketilmesini savunduğu "faydalı bakteriler" olarak tanımlanan probiyotiklerin aslında sanıldığı kadar faydalı olmadığı hatta bazı durumlarda zarar bile verdiği ortaya çıktı.
YouTube fenomeni iki kişinin ölümüne sebep oldu Ağu 27 2018
McSkillet olarak bilinen ünlü YouTube fenomeni Trevor Heitmann, Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde yaptığı trafik kazasında iki kişinin ölümüne neden oldu, kendisi de hayatını kaybetti.
Bisikletle dünya turu yapan çifti DEAŞ teröristleri öldürdü Ağu 20 2018
Amerikalı Jay Austin (29) ve Lauren Geoghegan (29) çifti, geçen yıl Temmuz ayında işlerinden ayrılarak dünyayı bisikletle gezmeye başladı.
YUKARI