Meksika'da tren yolu köprüsü çöktü, 20 ölü!..

Meksika'nın başkenti Meksiko'da tren üstgeçidi çöktü. Aralarında çocukların da bulunduğu 20 kişi hayatını kaybederken 49 kişi hastaneye kaldırıldı.

04 Mayıs 2021 09:38 | Güncelleme :04 Mayıs 2021 11:04 | Kategori: Latin Amerika

Yetkililer kazadan kısa bir süre sonra üstgeçidin diğer parçalarının ya da ray üzerindeki diğer vagonların yola düşme riski nedeniyle kurtarma çalışmalarına ara verildiğini söyledi.

Milenio TV'de yer alan görüntülerde 12 numaralı metro üstgeçidinin altındaki yolda bulunan araçların üzerine çöktüğü görüldü.

Televizyon ve sosyal medyada yer alan görüntülerde sağlık ve itfaiye ekiplerinin göçük altında kalanlara ulaşmaya çalıştığı görüldü.

Meksiko Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum kurtarma çalışmalarına devam edilebilmesi için olay yerine vinç sevkedildiğini söyledi.

Sheibaum hastaneye sevkedilen yedi kişinin "ağır yaralı" olduğunu ve ameliyata alındığını söyledi. Sheinbaum daha önce yaptığı açıklamada 70 kişinin yaralandığını söylemişti.Sheinbaum Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Maalesef ölü ve yaralılar var. Komuta merkezinin kurulumuna yardımcı olmak için olay yerindeyim" dedi.

Metronun 12 numaralı hattı Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard kentin belediye başkanıyken yapılmıştı.

Ebrard Twitter'dan yapılan açıklamada, "Bugün Metro'da yaşanan hadise korkunç bir trajedi. Kazazede ve ailelerinin yanındayım" dedi.

Ebrard "Tabi ki olaya neyin neden olduğu araştırılmalı ve sorumlular cezalandırılmalı. Tekrar ne gerekirse yapmak için yetkililere yardım etmeye hazır olduğumu belirtmek istiyorum" dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI