radyobir
radyobir

Sabancı Holding yeni yapılanmaya gitti

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman, Grup Başkanlığı görevinden ayrılıyor.

17 Haziran 2014 13:26 | Kategori: Şirketler

Sabancı Topluluğu’na Enerji iş kolunu kazandıran ve kuruluşundan bugüne başarısında aktif rol alarak Enerjisa’yı, sektöründe Türkiye’nin en büyük ve lider şirketi konumuna taşıyan, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman, 16 Haziran 2014 tarihi (bugün) itibari ile Enerji Grup Başkanlığı görevinden ayrılıyor.
Bununla birlikte Selahattin Hakman, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi Danışma Kurulu üyeliğine devam edecek.
Sabancı Holding Yönetim Kurulu, Selahattin Hakman’dan boşalan Enerji Grup Başkanlığı görevine Çimento Grup Başkanı Mehmet Göçmen’i atama kararı aldı. Mehmet Göçmen halen yürütmekte olduğu Çimento Grup Başkanlığı görevini de sürdürecek.
Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ”Grubumuzda Enerji Grup Başkanı olarak görev yapan Sayın Selahattin Hakman’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, çıktığı yeni yolda başarılar diliyorum.  Bundan böyle Sayın Mehmet Göçmen, Çimento Grup Başkanlığı sorumluluğuna ek olarak,  Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevini de yürütecektir. Kendisinin başarılı çalışmalarının bu görevde de devam edeceğine inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Mehmet Göçmen kimdir?

Galatasaray Lisesi ve 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğibölümünden mezun olduktan sonra 1983 yılında Syracuse Universitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayan Mehmet Göçmen, 1983 – 1995 yılları arasında Çelik Halat ve Tel Sanayi A.Ş.’de sırasıyla Etüd ve Araştırma Şefi, Proje Müdürü, Ticaret Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.
1996 –1998 yılları arasında Lafarge Ekmel Beton A.Ş.’de Genel Müdür olarak, 1998 – 2000 yılları arasında Lafarge Beton A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Göçmen, 2003 yılına kadar Lafarge Türkiye’de sırasıyla İş Geliştirme ve Kamu İlişkileri Başkan Yardımcısı ve İşGeliştirme, Stratejik Planlama ve Bilgi Teknolojileri Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
2003 - 2008 yılları arasında Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan ve 01 Ağustos 2008 tarihinde Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevine atanan Mehmet Göçmen, Temmuz 2010 tarihinden itibaren Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI