Asena Akan Quintet 7 Haziran'da Akbank Sanat'ta

Beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu da yapan Türk cazının güçlü seslerinden Asena Akan, 7 Haziran 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat'ta müzikseverler ile buluşuyor.

30 Mayıs 2017 11:20 | Kategori: Kültür & Sanat


Söz ve müzikleri kendisine ait albümleri İstanbul’un İzleri ve Golden Heart’ın yanı sıra Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvar seslendirecek olan sanatçıya konserde, trompette Şenova Ülker, klavyede Tolga Bedir, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Riccardo Marenghi eşlik edecek.

Etkinlik: KONSER – ASENA AKAN QUINTET
Asena Akan: Vokal
Şenova Ülker : Trompet
Tolga Bedir: Klavye
Volkan Hürsever: Kontrbas
Riccardo Marenghi: Davul
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 7 Haziran 2017, Çarşamba
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10

Asena Akan hakkında

İstanbul doğumlu Asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimiyle başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vocal ve teori çalışmaları yaptı.
2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü "İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü "Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayınlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI