İZDOB'dan 100. yıl özel gösterisi

İzmir Devlet Opera ve Balesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı nedeniyle, 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 20.00'da Bornova Kültür ve Sanat Merkezi'nde 19 Mayıs 1919'un 100. Yılı Özel Gösterisi adıyla bir konser sunacak.

17 Mayıs 2019 18:03 | Kategori: Kültür & Sanat

İzmir Devlet Opera ve Balesi solistleri, orkestrası ve korosunun katılımıyla gerçekleştirilecek olan 100. Yıl Özel Gösterisi, Muammer Sun’un müzikleri ve Nazım Hikmet’in Kuvâyi Milliye Destanı’ndan alınan şiirler eşliğinde sunulacak.

Muammer Sun’un "Kurtuluş” ve "Cumhuriyet” film müzikleri ile Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’ndan şiirlerin seslendirileceği 100. Yıl Özel Gösterisi, Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde gerçekleştirilecek. 

Can El’in rejisi ile sunulacak olan gösteri için koroyu şef Orhan Öner Özcan hazırladı. Işık tasarımcılığı Müfit Özbek’e, video projeksiyon tasarımcılığı Ahmet Şeren’e ait. Bariton Altuğ Dilmaç’ın anlatıcılığı üstlendiği gösteride soprano soloyu Eylem Demirhan Duru seslendirecek.

19 Mayıs 1919’un 100. Yılı Özel Gösterisi’nin programı şöyle:

Bozkır (Cumhuriyet),

Bozkırın Sesi (Cumhuriyet),

Başlangıç Müziği (Cumhuriyet),

Ağır Bölüm, Özveri, Direniş (Kurtuluş),

Savaş Müziği (Kurtuluş),

Yunan Ağıtı (Kurtuluş),

Büyük Taarruz (Kurtuluş),

Sevda Çiçeği (Kurtuluş),

Yenilgi, Fon Müziği (Kurtuluş),

Dönüşüm (Cumhuriyet),

Denizciler Şarkısı (Kurtuluş),

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa! (Kurtuluş).

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI