Kanada'da Ortaçağ kostümlü saldırgan 2 kişiyi öldürdü

Quebec eyaleti parlamentosu yakınında Ortaçağ kıyafetleri giymiş bir kişinin elindeki kılıçla düzenlediği saldırıda iki kişinin öldüğü, beş kişinin yaralandığı belirtildi.

01 Kasım 2020 10:18 | Kategori: Dünya

Dün pek çok ülkede olduğu gibi Kanada'da da Cadılar Bayramı kutlanırken, Frankofon kent Quebec, Ortaçağ kostümlü bir kişinin elindeki kılıçla etrafa saldırmasıyla sarsıldı. 

Quebec eyaleti parlamentosu yakınında düzenlenen saldırıda medyaya göre iki kişi öldü, beş kişi yaralandı.

Saldırının zanlısını yakalayarak olayla ilgili soruşturma açan polis, şehir sakinlerine soruşturma devam ederken kapılarını kilitleyip evde oturmaları çağrısı yaptı.

Polisin olayla ilgili yerel saatle yaklaşık 01:00'de gözaltına aldığı 20'li yaşlarda bir kişinin daha sonra muayene için hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Saldırının olası motifiyle ilgili ilk etapta açıklama yapılmadı.

Frankofon kent Quebec'teki kılıçlı saldırı, Fransa'nın Charlie Hebdo'nun Muhammed peygamber karikatürlerini yeniden basmasını takiben İslamcı terör saldırılarıyla sarsıldığı bir dönemde geldi.

Fransa'da son olarak cumartesi akşamı Lyon kentindeki Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu av tüfeğiyle düzenlenen saldırıda ağır yaralandı. Fransız yetkililer, bu olayda terör saldırısı şüphesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI