radyobir
radyobir

Maduro, Arjantin Devlet Başkanı Fernandez ile bir araya geldi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Brezilya'da Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ile görüştü.

31 Mayıs 2023 06:19 | Kategori: Latin Amerika

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva'nın ev sahipliğinde düzenlenen Güney Amerika Ulusları Birliği (UNASUR) zirvesi kapsamında bu ülkede bulunan liderler, iki ülke ilişkilerini ele aldı.

Twitter hesabından Fernandez ile görüşmesini paylaşan Maduro, "Güney Amerika Ülkeleri Zirvesi çerçevesinde Alberto Fernandez ile önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Daha iyi bir gelecek, birlik, barış ve ulusların kendi yönetimini belirleme hakkına saygı için Arjantin ve Venezuela birlik içinde çalışıyor." ifadesini kullandı.

Venezuela tarafından yapılan açıklamada, iki devlet başkanının ekonomik, siyasi ve sosyal konularda iş birliğinin arttırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunduğu bildirildi.

Arjantin Cumhurbaşkanlığı sözcülüğünden yapılan açıklamada ise iki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesinin önemine işaret edilerek, Venezuela'nın uluslararası forumlarda ve mekanizmalarda temsil edilmeye devam edilmesi gerektiği kaydedildi.

Liderler arasındaki toplantıyla Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ve Arjantin Dışişleri Bakanı Santiago Cafiero da eşlik etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI