Popun kraliçesi 70'likler listesinde...

Cher son 50 yıldır müzik listelerinin en sürprizli isimlerinden. Çoğu hayranı onu 'popun tanrıçası' olarak görüyor. ABD'li şarkıcı 70'inde de başarısını sürdürmekte kararlı.

20 Mayıs 2016 06:03 | Kategori: Magazin

Popun efsanevi isimlerinden Cher 20 Mayıs'ta 70 yaşına giriyor. Müzik kariyerine Sonny Bono'nun himayesinde başlayan ve 1960'lı yıllarda ardı ardına çıkardığı solo albümlerle ismini duyuran Cher sadece yaptığı sasıyısız işle değil güzelliği ve bunun için yaptığı yatırımlarla da tanınıyor.

ABD'li ünlü şarkıcı ayrıca yardım severliği ve özelikle eşcinsel haklarını destekleyen tavrıyla da gündeme geliyor.Kasım 2010, Hollywood - Cher ve annesi Georgia Holt

Disko, pop ve rock tarzları arasında geçiş yaptığı albümleri çok satan sanatçı, müzik dışında filmlerde de önemli başarılara imza attı. 1983 yılında ‘Silkwood'daki performansıyla Oscar'a aday gösterildi. Cher, 1985'te de "Mask” filmindeki rolü için "Cannes Film Festivali En İyi Aktris” ödülünü aldı. Ünlü şarkıcı 1987 yılında "Moonstruck" filmiyle en iyi kadın oyuncu dalında Oscarını alarak oyunculuk alandaki başarısını da perçinledi.


Başrollerinde Cher ve Nicolas Cage'in yer aldığı 1987 yapımı Moonstruck filminden bir kare.

1990'lı yıllarda kariyerinin zirvesindeyken yakalandığı Eppstein-Barr virüsü ve buna bağlı kronik yorgunluk hastalığı yüzünden uzun süre ortalarda görünmedi. Hayatını idame ettirebilmek için kozmetik reklamlarında ve tanıtım filmlerinde yer aldı. Ancak 90'lı yılların sonunda "Belive" albümüyle müzik listelerine muhteşem bir dönüş yaptı. 3 yıl süren dünya turuyla hayranlarıyla tekrar bir araya gelen Cher, 70'inici yaşında da aynı hızlı temposuna devam etmeye kararlı.Cher 1973 yılında bir konserde.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI