Rusya'da 3 bin askerin katılımıyla tatbikat başlatıldı

Rusya Batı Askeri Bölge Komutanlığı, ülkenin batısında yer alan 4 bölgede askeri manevraların başlatıldığını belirtti.

12 Ocak 2022 07:32 | Kategori: Avrupa

Rusya Batı Askeri Bölge Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Voronej, Belgorod, Bryansk ve Smolensk bölgelerindeki poligonlarda yaklaşık 3 bin asker ve 300 askeri teçhizatın katılımıyla tatbikat başlatıldı.

Vislensk ve Yelninsk motorize piyade tümenlerinin katıldığı tatbikatlarda, piyade tüfekleri ve zırhlı araç silahlarından atış talimlerine odaklanacağı, tatbikatın son gününde alan muharebesi düzenleneceği aktarıldı. BMP-2 zırhlı piyade aracı ve T-72B3 tanklarından, bin 200 metre mesafedeki düşman teçhizat ve askerlerini taklit eden hedefler vurulacak.

Ukrayna: Sınırımızda hareketlilik gözlemlemiyoruz

Ukrayna Devlet Sınır Muhafaza Servisi, Rusya’nın batı bölgelerinde başlatılan askeri tatbikat bağlamında, sınırda Rus askeri teçhizat veya asker hareketini tespit etmediklerini açıkladı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI