radyobir
radyobir

Benzin fiyatında indirim bekleniyor

Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 11 kuruş indirim bekleniyor.

26 Şubat 2019 09:08 | Kategori: Ekonomi

Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 11 kuruş indirim bekleniyor. Benzin fiyatı geçen bir haftada 44 kuruş artmıştı.

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre, benzin fiyatlarındaki düşüşte son dönemde 67 dolara yaklaşan brent petrol fiyatının yeniden 65 dolar altına inmesi ve uluslararası piyasalardaki ürün fiyatlarında yaşanan düşüş etkili oldu.

ABD Başkanı Donald Trump dün Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Petrol fiyatı çok yüksek, OPEC biraz ağırdan almalı" ifadelerini kullanmıştı.

Benzinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 593 dolardan 572 dolara inerken motorin cephesinde ise henüz yeterli miktarda gerileme olmadı.

Geçen gece gelen zamla İstanbul'da 6.50 — 6.55 lira arasında olan kurşunsuz benzinin litre fiyatı yeniden 6.40 — 6.45 aralığına inecek.

Türkiye'de, akaryakıt fiyatı hesaplanırken, üç temel veriye bakılıyor. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatı (motorin ve benzinin) ve dolar kuru. Bunlardaki artış, pompaya zam olarak yansıyor. Tersi durumda fiyatlar düşüyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI