Ahde vefa platformu öğrencilere burs verecek

Ahde Vefa Platformu'ndan Nimetullah Hoca'ya Ziyaret. Platform başkanı İBB Meclis Üyesi Nuran Kırlak ve Ünlü Analiz Uzmanı Taner Akkuş ile platform üyeleri vefa ziyaretlerine Nimetullah Yurt hoca ile devam etti.

09 Temmuz 2018 13:50 | Güncelleme :09 Temmuz 2018 16:02 | Kategori: Siyaset

Ahde Vefa Platformu, bu yıl ilk kez yapılan *Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS)* başarılı olan öğrencilere burs vereceğini bildirdi.

Analiz Uzmanı Taner Akkuş imzalı platformun başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Kırlak yapıyor.

Türkiye’de ilk olan, nefesten kimlik analizi, boşanma öncesi arabuluculuk, evlilik öncesi eğitim, empatiye davet, öfke ile sinir ayrımı ve beyin resetleme gibi toplumsal meselelere duyarlılık içeren önemli projeler üreten Analiz Uzmanı Taner Akkuş, özellikle kadın cinayetleri, kadına şiddet, uyuşturucu ile mücadeleye destek, erken yaşta evlilik ile mücadele, cezaevlerindeki aşırı derecede doluluk ve boşanma vakalarını önleyici hizmetler amaçlayan projeler geliştirdi.

Platform, Çanakkale Valiliği ile yaşlılar haftası, Abdulhamid Han’ın torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile iftar programı, Darulaceze Başkanlığı Gül dağıtımı, Üstad Necip Fazıl Kısakürek ailesine ziyaret, Kabe’de İmamlık yapan ilk ve tek Türk Nimetullah Hocaefendi’ye ziyaret, Türkiye’nin en büyük Sivil toplum kuruluşlarından olan Kıyamder iş birliği ile erzak yardımı dağıtımı, Safranbolu Belediyesi ile Kültür turları, İBB iş birliği ile alışveriş yardımı çekleri dağıtımı ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nuran Kırlak açıkladı "Ahde Vefa Platformu Burs Verecek”

Ahde Vefa Platformu, 2018 LGS'de yüzde 10'luk dilime giren, Türkiye genelinde bulunan *319 proje* ve *Devlet okulu* tercihinde bulunan ve yerleşen öğrencilere burs verilecek. 

200 TL burs katkısında bulunulan öğrencilere bunun yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel destekler de sağlanacak. Öğrencilere, başarı şartını yerine getirmeleri durumunda verilecek burs 4 yıl boyunca devam edecek. 

*Başvuru Koşulları Neler Olacak?*

- 2018 LGS’den %10’luk dilime girmiş olmak. 

- Lise tercihlerinde merkezi yerleştirme ile öğrenci alan Devlet Lisesine yerleşmek. 

- Ahde Vefa merkezinden burs başvuru formunu doldurmak.

Başvuru koşulları arasında ilk iki maddeyi yerine getirenler, yerleştirme işlemleri tamamlanıp kesin kayıt olduktan sonra burs başvurularını yapabilecek. Okul kaydının ardından öğrenciler, LGS Sınav Sonuç Belgesi ve öğrenci belgesini ibraz edecekler. 

*Ne kadar Burs Verilecek?*

- Burs miktarı *8 ay* boyunca *200 TL* olarak belirlenmiştir.

*Bursun Devam Etmesi İçin Neler Yapmalı?*

- Sene sonu ders ortalaması 100 üzerinden en az 75 olmak. 

- Devlet Lisesinde eğitime devam ediyor olmak. 

- Bursiyerlere özel düzenlenen sosyal - kültürel etkinliklere katılmak. 

- Herhangi bir yüz kızartıcı suça karışmamak. 

- Okulda disiplin cezası almamış olmak.

Başvurular *1-15 Ağustos 2018* tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Burs başvuruları ve ilgili işlemleri, Ahde Vefa Platformu Avcılar (Cihangir Mahallesi E5 Yanyol Londra Asfaltı Cad. A Blok No: 29 Avcılar İstanbul) adresinden ulaşabilinecek.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI