FSB ve CIA siber güvenlik konusunda görüşmelere başladı

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov, Moskova ve Washington'un siber güvenlik konuları yeniden görüşmeye başladığını belirtti.

18 Ekim 2019 06:47 | Kategori: Dünya

Soçi'de yapılan 13. İstihbarat Başkanları ve Kolluk Kuvvetleri Yöneticileri Toplantısı'nda konuşan Bortnikov, "ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) ile temaslarımızı uzmanlar ve yöneticiler seviyesinde sürdürüyoruz" dedi.

2+2 formatındaki görüşmelerde siber güvenlik konularının da ele alındığını anlatan Bortnikov, "Emniyet güçleri ile Dışişleri Bakanlığı yetkilileri Cenevre'de aktif şekilde çalışıyor. Bu ilişkileri yeniden başlattık" diye konuştu.

Rusya ile ABD'nin hazırlanan terör saldırılarına ilişkin bilgi değişimine önceden olduğu gibi devam ettiğini belirten Bortnikov, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rusya, Boston Maratonu'nda düzenlenen saldırının soruşturulmasında yardım etti. ABD ise St. Petersburg'daki Kazan Katedrali'ni hedef alacak bir saldırı için hazırlık yapıldığını bize bildirdi. Ayrıca ABD, çok kısa süre önce ülkemizde saldırı düzenlemeyi planlayan kişiler hakkında bilgi verdi."

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI