İsrail uçakları Suriye'yi bombaladı!..

Suriye, İsrail savaş uçaklarının Şam Uluslararası Havaalanı yakınlarını bombaladığını duyurdu.

08 Aralık 2014 09:49 | Kategori: Ortadoğu

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları uluslararası havaalanı ile Şam'ın dışındaki Dimas bölgesi arasında kalan bir noktayı vurduğunu bildirdi. Ajans bombardımanda can kaybı olmadığını belirtti. 
SANA'ya göre Suriye Genelkurmay Başkanlığı da bir açıklamayla haberi doğruladı. Suriye Genelkurmay'ından yapılan açıklamada, İsrail uçaklarının Şam kırsalındaki Dimas ile uluslararası havaalanı yakınlarını bombaladığı bildirildi. Açıklamada, saldırının, Suriye ordusunun Halep, Der Zor ve Dera bölgelerinde tekfirci ve diğer muhalif örgütlere karşı sağladığı başarılardan sonra geldiğine dikkat çekildi. Genelkurmay açıklamasında, 'Bu saldırı, İsrail'in Batılı ve bölge ülkelerinin yanında Suriye'deki terörü desteklediğini gösteriyor' denildi. 
İsrail ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson, "İsrail'in Suriye'yi vurduğuna dair haberleri biliyoruz, ancak bir yorum yapmıyoruz" dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI