İsrailli vekillerinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrailli 3 milletvekili, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya polis eşliğinde baskın düzenledi.

09 Temmuz 2018 05:57 | Güncelleme :09 Temmuz 2018 12:59 | Kategori: Dünya

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, bakanların ve milletvekillerinin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermesinin ardından 3 İsrailli milletvekili işgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Polis eşliğinde Fas Kapısından Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi Evi Partisi üyesi Şuli Moalim ve Likud Partisi üyesi Yehuda Glick ve Amir Ohana Aksa’nın avlusunda Talmudik ayin yaptı. 

İsrail Tarım Bakanı ve Yahudi Evi Partisi milletvekili Uri Ariel de dün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemişti. Ekim 2015’te Filistinliler ile İsrail askerleri arasında yaşanan gerginliklerin ardından Netanyahu, İsrailli milletvekilleri ve bakanların Mescid-i Aksa’ya girmelerini yasaklamıştı. Netanyahu, geçen hafta bakanlar da dahil her meclis üyesinin düzenli olarak Mescid-i Aksa’yı ziyaret edebileceğini açıklamıştı. 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI