Meclis'te bahşiş tepkisi!..

TBMM'de bütçe görüşmeleri esnasında fazla mesai yapan kavaslar ve garsonlara harçlık dağıtılması planlandı. AK Partili vekiller 25 kişyie 325'er, 100 garsona 100'er lira verirken CHP, HDP ve MHP'liler aynı davranışta bulunmayınca tepki gördü.

29 Ocak 2018 08:55 | Güncelleme :29 Ocak 2018 09:03 | Kategori: Siyaset

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında, vekillerle birlikte mesai yapan kavaslar ve garsonlar arasında 'iktidar-muhalefet' tartışması çıktı.

Tartışma, AK Parti’nin 12 gün 380 saatlik oturumlarda hizmet veren personele jest için vekiller arasında para toplamasıyla başladı. Önce gergin, kavgalı, dosyaların, raporların yırtılıp kürsüden etrafa saçıldığı oturumlarda ortalığı toplayan, konuşmacıların kürsüye getirdiği görsel malzemeleri taşımaya yardım eden, vekillere not, kürsüye su taşıyan kavaslara, sonrasında da garsonlara harçlık verilmesi planlandı. AK Partili Doğan Kubat, 'Ne verirsen' diyerek vekillerden para topladı. Kavaslarla birlikte 25 kişiye 325, 100 garsona da 100’er TL dağıtıldı. 

Bunun üzerine CHP, MHP ve HDP milletvekillerine hizmet veren muhalefet kulisindeki garson ve temizlikçiler AK Parti ile görüşüp kendilerinin de mesai yaptığını belirterek "Muhalefete hizmet sayılmıyor mu?” diye sitem etti.

Grup yönetiminden, "Şu an için yapacak bir şey yok. Muhalefet kulisi aklımıza gelmedi. Zamanında olsa çözülürdü” yanıtı verildi. Böylece 20.000 TL’ye yaklaşan bütçe harçlığı yüzünden, Meclis’te iktidar ve muhalefete hizmet eden görevliler karşı karşıya geldi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI