radyobir
radyobir

Metro Holding'in başına şok atama!..

Başbakanlık eski Müsteşar Yardımcısı Abdülkerim Emek, Metro Holding'de CEO olarak göreve başladı. Emek'in adı, Galip Öztürk'e yönelik soruşturmada iddianameye girmiş, ancak yapılan yargılama sonrası beraat etmişti.

29 Mayıs 2014 13:04 | Kategori: Şirketler

Konu ile ilgili Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.’den (Metro Holding) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Abdulkerim Emek’in 213 milyon lira piyasa değeri bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su olarak göreve başladığı bildirildi.
Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevinden önce Sermaye Piyasası Kurulu Üyeliği de yapan Emek, Galip Öztürk dosyasına adının karışması ile birlikte Başbakanlık’taki görevinden istifa etmişti.

EMEK BERAAT ETTİ

70 kişinin yargılandığı Galip Öztürk dosyasında Emek, Metro Holding’in SPK’daki işlerine kolaylaştırmakla suçlanmıştı. ‘Haksız ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü’ne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek’le suçlanan Emek, İstanbul Ağır Ceza’da yapılan yargılama sonrası beraat etmişti. Çeşitli sürelerde hapis cezası verilen diğer sanıkların dosyası ise Yargıtay aşamasında.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI