radyobir
radyobir

ABD'nin 'en yaşlı başkanı' ünvanlı Biden 80 yaşına girdi

ABD'nin 'en yaşlı başkanı' unvanının sahibi Joe Biden, dün 80. yaşına girdi. Biden'ın başkanlık için tekrar yarışıp yarışmayacağı ise ABD'de tartışılan konulardan birisi oldu.

21 Kasım 2022 07:50 | Kategori: ABD

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Biden ailesinin dün Joe Biden'ın 80. yaş gününü bir aile kahvaltısıyla kutladığını belirtti.

Görev başındayken 80 yaşına giren ilk başkan unvanını kazanan Biden'ın doğum günü için kamuya açık herhangi bir etkinlik düzenlenmedi.

Öte yandan Biden'ın doğum gününde en çok merak edilen sorulardan birisi de Biden'ın 2024'te tekrar başkanlık yarışına girip girmeyeceği oldu.

Ülkede özellikle Cumhuriyetçi kesim Biden'ın başkanlık ofisi için 'mental ve fiziki olarak çok yaşlı' olduğunu savunurken, Biden sık sık bu soruya 'gayet iyiyim' yanıtını veriyor

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI