Kuzey işıkları gökyüzünü rengarenk boyadı

Kutup ya da Kuzey Işıkları olarak da bilinen "Aurora Borealis", ülkenin kuzeyinde gökyüzünü yeşil, mor ve mavinin tonlarına boyadı. Kuzey Işıkları, atmosferin üst katmanlarındaki atomların solar rüzgarların taşıdığı yüklü parçacılarla çarpışması sonucu ufuk çizgisi boyunca oluşuyor.

14 Ocak 2021 05:47 | Kategori: Dünya

İskoçya'daki BBC Weather takipçileri tarafından çekilen birbirinden muhteşem fotoğraflar şöyle:Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece Shetland adasında bu güzel görüntüleri yakalamak için iyi imkanlar tanıdı.Hopeman'dan inanılmaz bir kuzey ışıkları manzarası.Nairn'de çekilen rengarenk bir gökyüzü.Glenelg'te kuzey ışıkları böyle görüntülendi.Bu çarpıcı fotoğraf, Durness'te Andy Walker tarafından çekildi.Moray ve Elgin'deki açık gök yüzü, ışıkları görebilmek adına iyi bir olanak sağladı.Freck Fraser'ın Belladrum'dan karlı bir kuzey ışığı görüntüsü.Portmahomack'ten auroranın yeşil parıltısı.İskoçya'daki Brae kasabasından başka bir kuzey ışıkları fotoğrafı.Uig'de çekilen göz kamaştırıcı kuzey ışıkları.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI