Tarihin Kıskandığı Lider

Yazar: Naim Babüroğlu İnkılap Kitabevi

08 Kasım 2021 17:07 | Güncelleme :08 Kasım 2021 17:10 | Kategori: Okudukça

Araştırma-İnceleme çalışmalarıyla tanınan Naim Babüroğlu okurlarını tarihin tozlu sayfalarında dolaştırmaya devam ediyor. 

İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlanan Kemalyeri, Çanakkale 1915, Cumhuriyet’in Sonbaharı ve 22 Gün 22 Gece Sakarya gibi kitaplara imza atan Babüroğlu bu kez "Tarihin Kıskandığı Lider” adlı çalışmasıyla Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatıyor.

Naim Babüroğlu, belgesel-alıntı türündeki çalışmasıyla Mustafa Kemal’i askerliği, okuma sevgisi, doğa sevgisi, özel yaşamı ve kurucu liderliği bağlamında ele alıyor.  Askeri ve siyasi dehasının yanı sıra, insani özelliklerini de öne çıkaran Babüroğlu, Mustafa Kemal’in Selanik’ten sıradan bir halk çocuğu olarak başlayıp Türk Milleti’nin en büyük evladı olarak sonlanan ömrünü birbirinden ilgi çekici anekdotlarla anlatıyor.

Hem yetişkinler hem de çocuklara yönelik "Tarihin Kıskandığı Lider”, belgelere ve Mustafa Kemal’in kendi sözlerine dayanıyor. Mustafa Kemal’in yaşamını merak eden herkesin okumaktan büyük keyif alacağı bu biyografik inceleme, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda…

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI