Ava çıkan teknede yangın

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, balık avına çıkan bir teknenin motor kısmında yangın çıktı. Sahil Güvenlik botu hem yanmakta olan tekneyi hem de 15 balıkçıyı alevlerin içinden kurtardı.

02 Nisan 2017 09:03 | Güncelleme :02 Nisan 2017 11:07 | Kategori: Yaşam

Alınan bilgiye göre akşam saatlerinde denize açılan Ayvalık Limanı’na kayıtlı ‘Pelikan 10’ isimli balıkçı teknesinin Ayvalık Boğazı’ndan çıktıktan sonra Çıplak Adası yakınlarında motor kısmında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede teknenin makine dairesini alevler arasında bıraktı. O sırada devriye nöbeti turu atan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik 8 adlı bot yangını fark ederek teknedeki yangına müdahale etti.

Balıkçı teknesinde bulunan 15 mürettebatı yanan tekneden çıkaran sahil güvenlik ekipleri daha sonra balıkçı teknesindeki yangını söndürmek için mücadele etti. Balıkçı teknesindeki yangın Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki Sahil Güvenlik 80 botu ve Ayvalık’tan Kardeşler Balıkçılık adını taşıyan bir başka balıkçı teknesindeki mürettebatının da yardımıyla kısa sürede söndürüldü. Sahil güvenlik ekipleri makine dairesinde yangının sönmesinin ardından balıkçı teknesini Çıplak Ada yakınlarından Ayvalık Balıkhanesi’ne çekti. Adeta can pazarının yaşandığı belirtilen yangında ölen yada yaralanan olmadı.

Balıkçı teknesi mürettebatı hem canlarını hem de ekmek teknelerini kurtaran Ayvalık Sahil Güvenlik ekiplerine yardımları nedeniyle teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI