Ünlü oyuncu trans olduğunu açıkladı

Inception, Juno filmleriyle hafızalarda yer edinen şu anda The Umbrella Academy'de oynayan Ellen Page Instagram hesabından yaptığı paylaşımla cinsiyet değiştirdiğini açıkladı.

02 Aralık 2020 05:07 | Kategori: Yaşam

Inception (Başlangıç), Juno ve X-Men serilerinin ünlü oyuncusu Ellen Page sosyal medya hesabından trans erkek olduğunu duyurdu.

Adını Elliot Page olarak değiştiren 33 yaşındaki oyuncunun paylaşımındaki ifadeler şu şekilde:

"Sonunda, gerçek halimle olmanın ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem. Trans olduğum gerçeğini seviyorum. Queer olduğum gerçeğini seviyorum. Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Burada olduğum için.

Hayatımda bu yere geldiğim için. Bu yolculukta beni destekleyen insanlara karşı çok büyük bir minnettarlık duyuyorum.

Öz benliğimin peşinden gidebilmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem.

Gerçek şu ki, şu anda son derece mutlu hissetmeme ve ne kadar ayrıcalık taşıdığımı bilmeme rağmen, aynı zamanda korkuyorum. Zarar vericilikten, nefretten, ‘şakalardan’ ve şiddetten korkuyorum.

Her gün taciz, istismar ve şiddet tehdidiyle uğraşan tüm translara: Seni görüyorum, seni seviyorum ve bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI